Náš tým

Seznamte se s trenéry Demoteam.cz. Jsme profíci v oblasti výuky lyžování i jiných zimních sportů. Rádi vám předáme naše zkušenosti získané během trénování, práce v lyžařských školách a na závodech.  Těšíme se na Vás!

Medaile

Co je vlastně demo team?

V našem lyžařském světě je to skupina lyžařů, která při jízdě ve formaci a podle konkrétní choreografie předvádí (DEMOnstruje) lyžařskou techniku ve variacích krátkých, středních, dlouhých oblouků a fun prvků. Celosvětově a zejména pak v alpských zemích je lyžování a soutěžení ve formacích populární a divácky atraktivní disciplína.

Náš tým se kromě závodění zabývá především výukou lyžování, skialpinismem a dalšími zimními sporty. Trénujeme i učíme a to jak jednotlivce, tak malé skupiny. Staráme se  především o dlouhodobou klientelu, ale velice rádi si kdykoli zalyžujeme s někým, kdo má zájem o pár rad a tipů na zlepšení svých dovednosti. Když se zrovna nevěnujeme vám, připravujeme na budoucí kariéru nové nadějné instruktory a těm zkušenějším pomáháme s jejich rozvojem. Ve volném čase pro vás vymýšlíme novinky a píšeme vzdělávací materiály. Lyžování je náš životní styl.

 

Zkušenosti z celého světa na vašem kopci

 

Každý z nás začínal s lyžováním trochu jinak. Ten jako víkendový výletník, ten jako turista a běžkař, ta jako závodnice. To, že jsme si později vybrali lyžování a jeho výuku jako celoživotní kariéru, je důkazem toho, že jsme měli to štěstí, vytvořit si pozitivní vztah k horám a pohybu jako základ pro náš životní styl. Během let jsme sbírali zkušenosti v Austrálii, Rakousku, Švýcarsku, na Novém Zélandu, nebo v exotickém Libanonu, aby nás cesty svedly dohromady tady ve Špindlu. Pomáhat ostatním probudit v sobě stejnou vášeň, je jedním z hlavních cílu celého projektu Demoteam.cz.

Naše licence a lyžařské vzdělání


Co to vlastně znamená: vzdělání A + L, ISIA a CTT? U jakého akreditovného zařízení lze takové vzdělání získat? Jak si takové vzdělání stojí v porovnání se světem?

Celý náš tým prošel kopletním vzděláním u APUL - ASOCIACE PROFESIONÁLNÍCH UČITELŮ LYŽOVÁNÍ ČESKÉ REPUBLIKY a úspěšně získali licenci "A", ISIA CARDCTT. Co to znamená?

Citujeme APUL:

"Licence na úrovni "ISIA známky" opravňuje úspěšného absolventa k výuce již pokročilých lyžařů na upravených sjezdových tratích všech obtížností a také v neupraveném terénu (boule či hluboký sníh). Držitel licence zná principy pokročilé analýzy a sofistikovanějších výukových metod. Obsahem vzdělání na této úrovni licence je také lavinová problematika či úvod do koučingu závodního lyžování.

Držitel licence APUL A a "ISIA Card" je instruktorem lyžování na světové úrovni, mezi jehož dovednosti patří precizní ukázky techniky, sportovního lyžování ve variabilních podmínkách, ale zároveň také schopnost analyzovat, argumentovat a vést odbornou diskuzi o technice, fyzice a biomechanice lyžování. Držitel této licence je také kompetentní k vedení kliniky pro lyžařské instruktory a k výuce expertního lyžování na všech úrovních."  

Většina z nás byla nebo je aktivními lektory APUL a tedy mají i licenci "L" - lektor.

 

Internationaler Skilehrerverband

ISIA CARD: Professional Snowsport instructor International, min. 450h training, technique test, safety test 

 

CTT - COMMON TRAINING TEST

nebo-li

uznávání odborných kvalifikací. Pro instruktora z České republiky to znamená dosáhnout nejvyššího uznávaného vzdělání, tj. APUL "A". V současné době vzniká celo evropská databáze lyžařských instruktorů, kteří splňují požadavky pro zařazení do této databáze. 

Více naleznete na stránkách EU:

Single Market: Commission facilitates mobility of ski instructors across the EU

 

Facebook

Více se o našem Demoteamu.cz dozvíte na našem Facebooku, kde naleznete také zajímavá videa.

 

DemoTeam.cz FaceBook

 

© 2023 ProDemoteam.cz s.r.o.